اختر: قانون سقف بودجه خنده‌دار است
کد خبر: 29295

اختر: قانون سقف بودجه خنده‌دار است

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: استقلال تیم خوبی است. هدفمند و منظم بازی‌ می‌کند و می‌داند در طول ۹۰ دقیقه جریان مسابقه به دنبال چیست.

ادموند اختر پیشکسوت تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: آن چیزی که انتظارش را داشتیم اتفاق افتاد و استقلال توانست در بازی مقابل پیکان سه امتیاز کامل را به دست بیاورد و نیم فصل اول را به بهترین شکل ممکن به پایان برساند. باید عملکرد مربیان و بازیکنان استقلال را مورد ستایش قرار داد.

پیشکسوت استقلال اضافه کرد: استقلال تیم خوبی است. هدفمند و منظم بازی‌ می‌کند و می‌داند در طول ۹۰ دقیقه جریان مسابقه به دنبال چیست. آنها برای رسیدن به پیروزی تلاش می‌کنند و برنامه دارند.

وی ادامه داد: جواد نکونام نشان داده که شاگردانش را به سمت موفقیت سوق داده و روحیه مبارزه‌طلبی و پیروزی را در آنها نهادینه کرده است.

اختر درباره قانون سقف بودجه و حواشی ناشی از رای کمیته استیناف و بازگشت امتیازهای کسرشده سپاهان و پرسپولیس افزود: قانون سقف بودجه در فوتبال ایران خنده‌دار است. همه می‌دانستند این قانون ضمانت‌ اجرایی ندارد. وقتی چند باشگاه این قانون را دور زدند، سر باشگاه استقلال کلاه بزرگی رفت. استقلال به قانون احترام گذاشت اما در نهایت متضرر شد.

وی ادامه داد: ضامن موفقیت یک تیم پول داشتن نیست؛ به عنوان مثال مگر ملوان و شمس‌آدر قزوین تیم‌های پولداری هستند؟! اینطور نیست اما بهتر از تمام تیم‌های پولدار فوتبال بازی می‌کنند.

وی افزود: سپاهان و پرسپولیس مگر پول زیادی خرج نکرده‌اند؟! آیا می‌توانند بازیکنی را به خارج کشور ترانسفر کنند؟ آیا می‌توانند بازیکنی را یک میلیون دلار به تیم‌های خارجی بفروشند و درآمدزایی کنند؟ هنر درآمدزایی یعنی با پرورش و فروش بازیکن منابع به دست آورید و این توانایی در هیچ تیم ایرانی نیست.

وی با اشاره به شانس قهرمانی استقلال در این فصل گفت: سه تیم برای قهرمانی در این فصل شانس دارند؛ استقلال، سپاهان و پرسپولیس سه تیمی هستند که این فرصت را دارند تا در پایان لیگ جشن قهرمانی بگیرند. این رقابت تا پایان لیگ ادامه خواهد داشت و من به عنوان یک استقلالی امیدوار هستم تا تیم محبوبم جشن قهرمانی بگیرد.

بازیکن اسبق استقلال درباره تقویت آبی‌پوشان در نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر نیز اظهار داشت: جذب بازیکن به نظر سرمربی بستگی دارد. نکونام باید فهرست بازیکنان مدنظرش را در اختیار باشگاه قرار دهد تا نسبت به جذب آنها اقدام شود. استقلال ۳۰ میلیون هوادار دارد و باید همواره برای قهرمانی تلاش کند.

دیدگاه تان را بنویسید