لاوروف: زلنسکی عروسک خیمه‌شب‌بازی غرب است
کد خبر: 23493

لاوروف: زلنسکی عروسک خیمه‌شب‌بازی غرب است

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه مسکو آماده گفت‌وگو با غرب است، توضیح داد که علی‌رغم پمپاژ تسلیحات به اوکراین، کشورش همواره برای حل بحران تلاش کرده است.

به گزارش خودکارنیوز، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه امروز (جمعه) «ولودیمر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین را به عروسک خیمه‌شب‌بازی کشورهای غربی توصیف کرد.

لاوروف در گفت‌وگو با رسانه‌ها در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای، گفت: «حل‌وفصل مناقشه در اوکراین فقط به خط تماس (وضعیت جبهه جنگ بین دو کشور) بستگی ندارد. ماهیت این بحران، عمیق‌تر از آن است».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی با بیان اینکه علی‌رغم پمپاژ تسلیحات آمریکایی به اوکراین، روسیه هرگز از حل بحران امتناع نکرده، توضیح داد: «زلنسکی یک عروسک خیمه‌شب‌بازی است ولی روسیه آماده گفتگو با غرب است که این اتفاق دیر یا زود رخ می‌دهد».

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه درباره حمله پهپادی اوکراین به کاخ کرملین نیز اظهار داشت: «روسیه با اقدامات تلافی‌جویانه به حمله پهپادی پاسخ خواهد داد اما در مورد اینکه آیا این [حمله] دلیلی برای جنگ است یا نه صحبتی نخواهد کرد».

طبق این گزارش، لاوروف در ادامه تصریح کرد: «زلنسکی [با اجرای چنین حملاتی]، هر کاری می‌کند تا کشورهایی که برای خود احترام قائل هستند، تمایلی به برقراری ارتباط با او نداشته باشند».

وی همچنین خبر داد که تعدادی از وزرای خارجه کشورهای سازمان همکاری شانگهای، از جمله وزیر خارجه پاکستان، حمله پهپادی به کرملین را محکوم کردند.

روز گذشته «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه با بیان اینکه آمریکا با انتخاب اهداف برای اوکراین در پس حمله پهپادی به کرملین قرار دارد، گفت تلاش‌های واشنگتن و کی‌یف برای انکار دست داشتن در این حمله مضحک است

دیدگاه تان را بنویسید