پیشنهاد دولت برای تعویق جلسه استیضاح فاطمی امین
کد خبر: 23303

پیشنهاد دولت برای تعویق جلسه استیضاح فاطمی امین

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از ارائه درخواست دولت به هیئت رئیسه مجلس برای به تعویق انداختن جلسه استیضاح وزیر صمت از یکشنبه به سه‌شنبه هفته جاری خبر داد.

 به گزارش خودکارنیوز، سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به ارائه  ارائه درخواست دولت به هیئت رئیسه مجلس برای به تعویق انداختن جلسه استیضاح وزیر صمت از یکشنبه به سه‌شنبه هفته جاری گفت: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، برای برگزاری جلسه استیضاح یک وزیر، پیشنهادات وزیر مربوطه  یا هیئت وزیران و تصویب هیئت رئیسه مجلس باید مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد وزیر صمت این بوده که جلسه استیضاح از یکشنبه به سه‌شنبه منتقل شود، خاطرنشان کرد:  با عنایت به اینکه قانوناً 10 روز فرصت برای برگزاری استیضاح وجود دارد،  اگر مبنا روزهای کاری باشد، قانوناً تا 3شنبه هفته جاری فرصت برای برگزاری جلسه استیضاح در مجلس وجود دارد. علت درخواست ما از مجلس این است که با توجه به تعطیلی مجلس در هفته گذشته، فرصتی برای آقای فاطمی امین وجود نداشت تا با برگزاری جلساتی با متقاضیان استیضاح، به ابهامات و نقطه نظرات آنها پاسخ داده شود. 

حسینی گفت: هیئت رئیسه مجلس هنوز پاسخ درخواست دولت را نداده و تا پایان زمان اداری امروز تکلیف این درخواست مشخص می‌شود. 

با توجه به اعلام هیئت رئیسه مجلس، قرار است جلسه استیضاح سیدرضا فاطمی امین،‌ وزیر صنعت، معدن و تجارت  صبح فردا (یکشنبه 10 اردیبهشت) در صحن مجلس برگزار شود.

دیدگاه تان را بنویسید