سامح شکری: تلاش های مصر برای آتش‌بس در غزه بی‌نتیجه بوده است
کد خبر: 23698

سامح شکری: تلاش های مصر برای آتش‌بس در غزه بی‌نتیجه بوده است

وزیر امور خارجه مصر ضمن درخواست از جامعه جهانی برای اقدام فوری به منظور توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، گفت که تلاش‌های کشورش برای برقراری‌ آتش‌بس بی‌نتیجه بوده است.

به گزارش خودکارنیوز به نقل از الجزیره، وزیران خارجه آلمان، فرانسه، مصر و اردن، خواستار پایان دادن تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه پس از سه روز تبادل آتش با گروه‌های فلسطینی شدند.

«سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر پس از رایزنی با همتایان خود در شهر مونیخ آلمان گفت: ما عملیات اخیر اسرائیل در نوار غزه را که به جان باختن زنان و کودکان منجر شده است، محکوم می‌کنیم.

وی افزود: باید به حقوق ملت فلسطین احترام گذاشت و نباید اجازه داد چرخه باطل خشونت در فلسطین ادامه داشته باشد.

شکری تصریح کرد: تلاش‌های مصر برای آتش‌بس در غزه تا کنون به نتیجه نرسیده است. اقدامات یکجانبه اسرائیل در حال تلاش برای از بین بردن گزینه تشکیل کشور مستقل فلسطین است.

وزیر خارجه مصر ادامه داد: از جامعه جهانی می‌خواهیم درباره مسئله فلسطین نیز همان حساسیت و اشتیاقی را که برای حل بحران‌های دیگر نشان می‌دهد، از خود بروز دهد.

این اظهارات سامح شکری در حالی است که امروز یک هیأت از جنبش جهاد اسلامی در قاهره شروط این جنبش برای توقف حملات موشکی علیه اراضی اشغالی و آتش‌بس را ارائه کرد که با کارشکنی و مخالفت تل‌آویو همراه شد

دیدگاه تان را بنویسید